Jasełka w klasztorze

Mario, czy Ty wiesz, kim naprawdę jest maleńki Twój Bohater?
Mario, czy Ty wiesz, że pewnego dnia On rządzić będzie światem?
Czy Ty wiesz, że to właśnie On pokona grzech i śmierć?
Dziecko śpiące w Twych ramionach na imię ma „JAM JEST”.

Właśnie tę pieśń oraz inne kolędy śpiewały dzieci z niepublicznego przedszkola „Kubuś Puchatek” w Braniewie, podczas jasełek, które przedstawiły w naszym klasztorze.

Czytaj więcej
Błogosławionych Świąt

„…ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga, do ludzi, nie
dla uczynków sprawiedliwych, jakie zdziałaliśmy, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas…”   Tt 3,4


Jakże aktualne są słowa wypowiedziane przez papieża Benedykta XVI:

„Bóg stał się ubogim - Jego Syn narodził się w ubóstwie stajni. W Dzieciątku Jezus, Bóg stał się zależnym, potrzebującym miłości innych, będącym w sytuacji kogoś proszącego o naszą miłość.
Dzisiaj Boże Narodzenie stało się świętem sklepów, gdzie olśniewający blask zasłania tajemnicę pokory Boga, który zaprasza nas do uniżenia i prostoty.
Prośmy Pana, aby dopomógł nam przeniknąć wzrokiem wiary tą błyszczącą fasadę i odnaleźć za nią Dzieciątko w stajni Betlejemskiej, aby odkryć w ten sposób prawdziwą radość i prawdziwe światło”.

Czytaj więcej
Przyjęcie do postulatu

     W dniu 8 grudnia, świętując Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, cieszyłyśmy się nową postulantką. Tego dnia, do naszego Zgromadzenia została przyjęta Katarzyna.
Przyjęcie do postulatu – pierwszego etapu formacji, odbyło się przed południem, podczas skromnej uroczystości, w domu prowincjalnym w Braniewie.

Czytaj więcej
Relikwie św. Katarzyny na Białorusi

     Chcemy podzielić się wielką radością, którą przeżyłyśmy 25 listopada, w dzień liturgicznego  wspomnienia naszej Patronki św. Katarzyny. Wszystko zaczęło się we wrześniu, kiedy w naszym ogólnobiałoruskim sanktuarium maryjnym w Budsławiu, zostały odnalezione relikwie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Ks. Michał, wikariusz i duszpasterz kolejarzy, po uzgodnieniu z Ks. Proboszczem pragnął uroczyście uszanować święte szczątki przez procesyjne wniesienie relikwiarza podczas Mszy św.
Siostry Nazaretanki, które posługują w tej świątyni, uświadomiły Księdza, że na Białorusi pracują Katarzynki i na zaproszenie Księży, wyruszyłyśmy do Budsławia 25 listopada.

Czytaj więcej
Spotkanie dla sióstr przełożonych

     „Młode wino, nowe bukłaki” – pod takim tytułem w dniach 10 - 12 listopada odbyło się w domu prowincjalnym w Braniewie spotkanie sióstr przełożonych i odpowiedzialnych za wspólnoty.

Pochylając się nad nowym dokumentem Stolicy Apostolskiej "Młode wino, nowe bukłaki", siostry rozważały jak wygląda posługa władzy w naszym Zgromadzeniu. Żeby mówić cokolwiek o przełożeństwie trzeba najpierw spojrzeć na Jezusa, na Jego styl bycia przełożonym we wspólnocie. Od Niego trzeba się tego uczyć.

Czytaj więcej