Spotkanie dla sióstr przełożonych

     „Młode wino, nowe bukłaki” – pod takim tytułem w dniach 10 - 12 listopada odbyło się w domu prowincjalnym w Braniewie spotkanie sióstr przełożonych i odpowiedzialnych za wspólnoty.

Pochylając się nad nowym dokumentem Stolicy Apostolskiej "Młode wino, nowe bukłaki", siostry rozważały jak wygląda posługa władzy w naszym Zgromadzeniu. Żeby mówić cokolwiek o przełożeństwie trzeba najpierw spojrzeć na Jezusa, na Jego styl bycia przełożonym we wspólnocie. Od Niego trzeba się tego uczyć.

Czytaj więcej
Wręczenie habitów

W dniu 15 września nasze siostry nowicjuszki otrzymały z rąk Matki Prowincjalnej poświęcone habity.

Po trzyletniej formacji w postulacie i nowicjacie, nowicjuszki: M. Aleksandra, M. Dawida i M. Maurycja pragną złożyć śluby zakonne. Poświęcenie i wręczenie nowicjuszkom habitów, czyli stroju zakonnego, poprzedza uroczystość pierwszej profesji, czyli złożenia ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Czytaj więcej
Świadectwo z pielgrzymki

Pokój i dobro !


W dniach od 28 lipca do 11 sierpnia 2017 roku pielgrzymowałam na Jasną Górę w grupie franciszkańskiej „ Franciszek”, która szła w ramach Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tegoroczne hasło: ABY ON WZRASTAŁ WE MNIE…. W tym roku była to XXV Jubileuszowa Pielgrzymka. W grupie Franciszek szło ok. 60 osób z całej Polski. Cała Elbląska Pielgrzymka liczyła 650 pielgrzymów.

Od pierwszego dnia pielgrzymowania osoby, które w niej uczestniczyły, weszły ze sobą w relacje. To już nie była grupa tylko wspólnota, która przeżywała rekolekcje w drodze. Przewodnikiem grupy był o. Robert Twardokus Franciszkanin Konwentualny. O. Robertowi pomagał neoprezbiter o. Mateusz, dwóch kleryków, 5 Sióstr Zakonnych z 4 zgromadzeń. Przez 15 dni szliśmy drogą św. Piotra. Nie była to łatwa droga. Każda pielgrzymka niesie ze sobą trud i ofiarę. Tym razem też tak było. Każda siostra i brat pomagali sobie nawzajem.

Czytaj więcej
7 października - modlitwa wzdłuż granic Polski

Link do zapisów:

http://www.rozaniecdogranic.pl/mapa

7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej wzdłuż wszystkich granic Polski odbędzie się wspólne odmówienie całego różańca. Wszyscy chętni, w wyznaczonych punktach będą mogli wspólnie włączyć się w modlitwę. Planowane jest odmówienie czterech części różańca. Pierwsze dwie uczestnicy odmówią zwróceni twarzą do wnętrza kraju – w intencji Polski, następnie odwrócą się twarzą do świata i w ten sposób będą modlić się za świat.

Z Braniewa do granicy z Rosją jest mniej niż 10 km.

Czytaj więcej
Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Sobota 17 czerwca - pielgrzymka z Braniewa do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Uczestniczyło w niej 14 sióstr katarzynek z domu prowincjalnego.

Dwie braniewskie parafie zorganizowały wyjazd pielgrzymkowy z okazji 140 lecia objawień Matki Bożej oraz 50-lecia koronacji Jej obrazu.

Czytaj więcej