Życie konsekrowane

Dziś światowy dzień życia konsekrowanego, czyli święto kapłanów, sióstr i braci zakonnych.


 „Nie wystarczy pokochać, trzeba umieć nieść tę miłość przez całe życie”.
Ta maksyma ukazuje sedno życia zakonnego realizowanego w codzienności. Nie wystarczy jedno uroczyste TAK, wypowiedziane podczas pierwszych ślubów i szczerze potwierdzone w dniu ślubów wieczystych. Jako Siostry św. Katarzyny zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy czasu umocnienia, głębszego wypełnienia Bogiem i otwarcia na Jego Słowo, by z autentycznością i prostotą nieść Jezusa Chrystusa rozpędzonemu światu.

Czytaj więcej
Relikwie św. Katarzyny na Białorusi

     Chcemy podzielić się wielką radością, którą przeżyłyśmy 25 listopada, w dzień liturgicznego  wspomnienia naszej Patronki św. Katarzyny. Wszystko zaczęło się we wrześniu, kiedy w naszym ogólnobiałoruskim sanktuarium maryjnym w Budsławiu, zostały odnalezione relikwie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Ks. Michał, wikariusz i duszpasterz kolejarzy, po uzgodnieniu z Ks. Proboszczem pragnął uroczyście uszanować święte szczątki przez procesyjne wniesienie relikwiarza podczas Mszy św.
Siostry Nazaretanki, które posługują w tej świątyni, uświadomiły Księdza, że na Białorusi pracują Katarzynki i na zaproszenie Księży, wyruszyłyśmy do Budsławia 25 listopada.

Czytaj więcej
Wręczenie habitów

W dniu 15 września nasze siostry nowicjuszki otrzymały z rąk Matki Prowincjalnej poświęcone habity.

Po trzyletniej formacji w postulacie i nowicjacie, nowicjuszki: M. Aleksandra, M. Dawida i M. Maurycja pragną złożyć śluby zakonne. Poświęcenie i wręczenie nowicjuszkom habitów, czyli stroju zakonnego, poprzedza uroczystość pierwszej profesji, czyli złożenia ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Czytaj więcej
Świadectwo z pielgrzymki

Pokój i dobro !


W dniach od 28 lipca do 11 sierpnia 2017 roku pielgrzymowałam na Jasną Górę w grupie franciszkańskiej „ Franciszek”, która szła w ramach Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tegoroczne hasło: ABY ON WZRASTAŁ WE MNIE…. W tym roku była to XXV Jubileuszowa Pielgrzymka. W grupie Franciszek szło ok. 60 osób z całej Polski. Cała Elbląska Pielgrzymka liczyła 650 pielgrzymów.

Od pierwszego dnia pielgrzymowania osoby, które w niej uczestniczyły, weszły ze sobą w relacje. To już nie była grupa tylko wspólnota, która przeżywała rekolekcje w drodze. Przewodnikiem grupy był o. Robert Twardokus Franciszkanin Konwentualny. O. Robertowi pomagał neoprezbiter o. Mateusz, dwóch kleryków, 5 Sióstr Zakonnych z 4 zgromadzeń. Przez 15 dni szliśmy drogą św. Piotra. Nie była to łatwa droga. Każda pielgrzymka niesie ze sobą trud i ofiarę. Tym razem też tak było. Każda siostra i brat pomagali sobie nawzajem.

Czytaj więcej
7 października - modlitwa wzdłuż granic Polski

Link do zapisów:

http://www.rozaniecdogranic.pl/mapa

7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej wzdłuż wszystkich granic Polski odbędzie się wspólne odmówienie całego różańca. Wszyscy chętni, w wyznaczonych punktach będą mogli wspólnie włączyć się w modlitwę. Planowane jest odmówienie czterech części różańca. Pierwsze dwie uczestnicy odmówią zwróceni twarzą do wnętrza kraju – w intencji Polski, następnie odwrócą się twarzą do świata i w ten sposób będą modlić się za świat.

Z Braniewa do granicy z Rosją jest mniej niż 10 km.

Czytaj więcej