Anioł Młodzieży

„Jest tyko jedna sprawa w życiu ważna: być z Chrystusem” o. Jan Góra

     Te słowa były zawsze inspiracją do pracy z młodymi - ojca Jana Góry, twórcy spotkań młodych – Lednica 2000.
13 kwietnia 2019 r. wraz z S.M. Justyną B. i S.M. Dawidą, wzięłam udział w Diecezjalnym Święcie Młodych w Mrągowie.

     Spotkanie, które nazwałam „małą Lednicą” rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Górzyńskiego. W homilii, którą wygłosił o. Mariusz Simonowicz (redemptorysta z Elbląga), utkwiły mi najbardziej słowa: Naprawdę dobrze, że tu jesteś, może właśnie dziś Bóg do ciebie dotrze.

     Widząc radość kilkuset młodych, którzy przyjechali z różnych parafii (min. z dwóch parafii braniewskich) wiedziałam, że to spotkanie było okazją do dzielenia się wiarą z osobistego wybrania Jezusa na swojego Pana, uwielbieniem Boga poprzez adorację, taniec i śpiew a także możliwością wzajemnego poznania się i chrześcijańskiej integracji. Spotkanie prowadził ks. Adrian Dynda, duszpasterz utworzonej w Mrągowie „grupy Lednickiej”, a Bożej radości dopełnił zespół „Siewcy Lednicy”.
Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, znalazłam się w gronie laureatów, którzy otrzymali statuetkę „Anioł Młodzieży”.
     Moje zaangażowanie w duszpasterstwo młodych naszej Archidiecezji Warmińskiej nie jest tak twórcze i aktywne jak pozostałych laureatów, ale w chwili gdy usłyszałam, że statuetkę otrzymuje siostra katarzynka, radości nie było końca, wszak mam największy dar – jakim jest modlitwa.
Jak pisał św. Jan Paweł II, młodzież jest przyszłością świata i Kościoła. Mogę dodać że i naszego Zgromadzenia, ponieważ potrzeba nowych „siewców” w wypełnianiu charyzmatu Reginy Protmann, której 20-lecie beatyfikacji obchodzimy w tym roku.
Umocniona radosnym duchem wiary płynącej od młodych ludzi, którym towarzyszyłam, dziękuję za udział w tym twórczym spotkaniu.

„Tak, tak , Panie, Ty wiesz że Cię kocham” - (Siewcy Lednicy)  

Siostra M. Róża