Rajd Niepodległości

     Za naimi drugi etap Rowerowego Rajdu Niepodległości, który wystartował w Braniewie10 listopada. Start - Muzeum Ziemi Braniewskiej, meta - Klub Sportowy 9. Brygady Kawalerii Pancernej.

Siostry katarzynki były współorganizatorem tego wydarzenia.

 Ponad 50 uczestników, około 25 km do przejechania i piękne zakończenie w Klubie Jednostki Wojskowej. Oto kilka zdjęć z II etapu:

W dniu 20.10.2019 odbył się I etap Rajdu Niepodległości. Na linii startu stanęło 40 uczestników i pokonali blisko 40 km. Trasa wiodła przez malownicze tereny leśne i drogi asfaltowe. Start odbył się ze Zgromadzenia Sióstr Zakonnych po przez Zgoda, Gronowo, Podleśne, Dąbrowa, Świętochowo, Rogity, Braniewo. Na trasie zaplanowane były niespodzianki .

     W miejscowości Gronowo Manomowo Dzięki uprzejmości Funkcjonariuszy Staży Granicznej i Służby Celnej uczestnicy mieli okazje poznać prace tych Służb. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć w akcji specjalne przeszkolone psy w rożnych sytuacjach do tego celu przeszkolonych. Po zakończeniu zwiedzania przejścia Granicznego uczestnicy zostali poczęstowani ciepłą herbatą i kawą z ciasteczkami. Po ciekawym zwiedzaniu ruszyliśmy w stronę Dąbrowy na przygotowane ognisko na którym piekliśmy kiełbaski. Dzięki uprzejmości Placówki Żandarmerii Wojskowej Odział Braniewo uczestnicy mieli okazje sprawdzić się w goglach FATAL VISION . Po zjedzeniu kiełbasek i wspaniałej zabawie udaliśmy się w stronę Braniewa.

    SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA FUNKCJONARIUSZY STRAŻY GRANICZNEJ I SŁUŻBY CELNEJ, DLA ŻANDARMERII WOJSKOWEJ ODZIAŁ PLACÓWKI W BRANIEWIE, DLA NIEZASTĄPIONEGO ZDZISŁAWA ZA ROZPALENIE OGNISKA A TAKŻE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW RAJDU Z EL BLAGA , BISZTYNKA I BRANIEWA ZA FANTASTYCZNIE RODZINNIE SPĘDZONY NIEDZIELNY DZIEŃ.

Treść i zdjęcia: Braniewski Klub Sportowy Szybki Struś