EDK 2020 rok

     EDK – jest to Ekstremalna Droga Krzyżowa
Normalnie odbywa się pod koniec Wielkiego Postu. W tym roku z powodu Pandemii odbyła się 18 września pod hasłem „Droga Przebaczenia” – od zranienia do uzdrowienia.
„Nikt z nas nie chce być raniony. Zranienie oznacza ból a każdy z nas marzy o idealnym świecie, w którym nie ma bólu ani zła. Taki świat jednak nie istnieje. Jezus rozumiał swoją misję, miał wyjść na drogę krzyżową, przyjąć zranienia, zmierzyć się z bólem. „ Ojcze Przebacz im bo nie wiedzą co czynią”. To jest sens drogi krzyżowej, doświadczyć zła, zranienia, bólu, ale złem się nie zarazić. Mimo bólu nie dać się zmienić na gorsze. Nie możemy powstrzymać innych ludzi przed czynieniem zła, ale możemy uratować siebie. Droga Przebaczenia to praca nad własnym życiem.” (Ks. Jacek Wiosna Stryczek)

     I tak w tę drogę z Parafii Podwyższenia Krzyża w Braniewie wyruszyło tylko sześć osób. Między nimi była nasza siostra M. Ewa Wieczorek, która już piąty raz uczestniczyła w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Pod osłoną nocy w trasę przeszło 40 km wyszli ludzie aby wejść na drogę przebaczenia.
Każda Droga Krzyżowa może się stać nowym początkiem Twojego życia, wewnętrznej przemiany. Nie musisz iść na EDK – ale musisz poznać swoją drogę.