Wizyta Księdza Arcybiskupa Seniora w klasztorze

     W dniu 06.10.2020 r. Ks. Arcybiskup Senior Wojciech Ziemba odwiedził klasztor w Braniewie. Towarzyszyli Mu: Ks. kapelan Bartłomiej Koziej oraz nasza siostra Małgorzata, pielęgniarka. Celem wizyty było odwiedzenie kolebki  naszego Zgromadzenia jak również złożenie podziękowanie  za posługę pielęgniarską siostry  Małgorzaty.
     Ks. Arcybiskup swoje pierwsze kroki po przybyciu skierował do kaplicy, gdzie w czasie modlitwy dziękował dobremu Bogu za nasze Zgromadzenie,  polecał wszystkie siostry i jednocześnie prosił o nowe i święte powołania. Dziękował również za pracę sióstr wśród chorych i niepełnosprawnych , do których - jak wspomniał - po aktywnym życiu już teraz sam się zalicza. Podkreślał, jak ważne jest w naszym życiu dziękowanie za wszystko co nas spotyka. Kilkakrotnie dziękował za to, że może korzystać z pomocy siostry Małgorzaty, która zapewnia Mu opiekę i bezpieczeństwo.


     Po modlitwie przyszła pora na kawę z siostrami, podczas której wspominał swoje doświadczenia z naszym Zgromadzeniem, przywoływał ważne momenty w historii sióstr katarzynek, w których sam uczestniczył. Zapewniał o swojej pamięci w modlitwie za każdą z nas. Powtarzał, że trzeba mieć nadzieję na nowe powołania i że nasze klasztory za jakiś czas zapełnią się młodymi dziewczętami pragnącymi służyć Bogu na wzór Bł. Matki Reginy.
     Na zakończenie Ksiądz Arcybiskup pobłogosławił nam wszystkim i udał się w drogę powrotną do domu. Było to bardzo miłe spotkanie, wlewające w serca nadzieję i ogromną radość z odwiedzin a jednocześnie uczące wdzięczności za wszystko czego doświadczamy.