Światło Zmartwychwstania

     Przeminął kolejny Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Po chwilach ciszy, milczenia i zadumy radośnie zabrzmią dzwony oznajmiające Zmartwychwstanie Chrystusa. Dzwony, które uświadomią nam po raz kolejny, że Jezus pokonał śmierć, że wyszedł zwycięsko z walki o każdego człowieka.
      Te Tajemnice są głęboko wpisane w naszą chrześcijańską tożsamość. Wiemy, że po cierpieniu Wielkiego Piątku pojawiają się momenty ciszy i oczekiwanie Wielkiej Soboty. Mamy również pewność, że nie może zabraknąć nadziei i radości Zmartwychwstania. Właśnie ta nadzieja jest naszą siłą, dzięki której możemy iść do przodu.


     Życzymy, aby spotkania ze Zmartwychwstałym Panem umacniały nas w codziennej posłudze. Niech utwierdzą nasze wspólnoty domowe i lokalne, otworzą nas na siebie nawzajem, obudzą piękne pragnienia, które czasami są zasłonięte kamieniem od grobu. Niech to, co piękne, cenne i wartościowe, zostanie opromienione światłem Zmartwychwstania. To zaś co jeszcze trudne, szare i niezrozumiałe, zostanie oczyszczone przez Jezusa.
     Błogosławionych Świąt przepełnionych obecnością Pana. Niech Jego zwycięstwo nad grzechem napełni nas wiarą, nadzieją, miłością i ufnością. Niech w naszych sercach i w naszych rodzinach zabrzmi radosne Alleluja!