Żegnamy naszą Siostrę Andrzeję Gramsz

     W niedzielę 16 maja odeszła od nas Siostra M. Andrzeja. Zmarła w wieku 84 lat.  W Zgromadzeniu Sióstr św. Katarzyny spędziła 67 lat.

     Przez 57 lat mieszkała i pracowała w klasztorze w Braniewie, gdzie służyła siostrom i odwiedzającym nas gościom, oddając wszystkie swoje siły, zdolności i czas. Czuwała nad domem i jego potrzebami, karmiąc nas i troszcząc się o wszystko.


     Mając bardzo wiele obowiązków w dużej kuchni i zarządzając gospodarstwem, codziennie wstawała nad ranem, aby rozpocząć dzień modlitwą. Pracowała na zapleczu, w trudnych warunkach, lecz swoją postawą, duchem służby i gościnnością wywierała duży wpływ na życie i funkcjonowanie całego domu.
     Osiem lat temu przeszła na zasłużony odpoczynek, którzy przeżywała z radością i modlitwą. Pozostała w Braniewie, gdzie włączała się jeszcze w drobne prace kuchenne. W końcówce kwietnia, z powodu niewydolności krążenia, została przewieziona do pobliskiego szpitala, gdzie otrzymała dobrą opiekę. Była bardzo blisko domu, lecz z powodu obostrzeń covidowych, siostry nie mogły jej odwiedzać. Sprawiało to dodatkowy ból jej i całej wspólnocie.
     Wiadomość o śmierci siostry M. Andrzei bardzo poruszyła siostry jej wspólnoty, pozostawiając pustkę, ale również wielkie poczucie wdzięczności za jej życie, powołanie i bezgraniczne poświęcenie dla tego domu, w duchu Matki Reginy.

W klasztorze w Ornecie pozostała siostra M. Beata, jej siostra bliźniaczka.


     Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 20 maja o godz. 11.00 w braniewskim klasztorze, pod przewodnictwem ks. biskupa Janusza Ostrowskiego.