MISYJNA DZIAŁALNOŚĆ KOŚCIOŁA

„Na mocy Chrztu świetego jesteśmy misjonarzami i wszystkim nam Chrystus powierzył mandat misyjny” (RMis).

W dniach od 01-04 czerwca 2022 w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyło się Wakacyjne spotkanie Misjonarzy i Misjonarek. Program przygotowany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji był wypełniony od rana do wieczora. Radość ze spotkania była potrójna, gdyż z powodu pandemii covid-19, przez ostatnie trzy lata takie spotkania nie były organizowane.  Chętnych zgłosiło się około 110 osób, uczestniczyło 104 ze wszystkich kontynentów świata. W imieniu gospodarza CFM wszystkich witał Ks. Bp Jan Piotrowski, Ordynariusz Diecezji Kieleckiej, który od 18 listopada 2021 jest nowym przewodniczącym KEP ds. Misji (kadencja obejmuje 5 lat).

Towarzyszył nam także Ks. Abp Adrian Galbas SAC, Arcybiskup Koadiutor Katowicki, Ks. dr Leszek Gęsik, rzecznik Prasowy KEP, O. dr Kazimierz Szymczycha SVD, Sekretarz KEP i Delegat ds. Misjonarzy i inni. Oczywiście, w programie nie zabrakło: wspólnej modlitwy, dzielenia się doświadczeniami z misji, grillowania a nawet było wyjście do kina na film „Nędzarz i Madame.” Na film przybył także Nuncjusz Apostolski i Reżyser Filmu, z którymi mieliśmy krótkie spotkanie przed projekcją. W sobotę rano pojechaliśmy na pielgrzymkę na Jasną Górę, aby wziąć udział w II Ogólnopolskim Kongresie Różańcowym i X Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca.

W tym roku w naszym centrum do pracy misyjnej przygotowywało się 13 osób (3 siostry zakonne i 10 księży). W tej grupie był Ks. Andrzej Migrała z naszej Archidiecezji Warmińskiej, który po 10-letniej pracy na Ukrainie poprosił o pozwolenie na podjęcie pracy w Boliwii.

                                    Z pozdrowieniami

                                                                       S. Kornelia Olechno