Nabożeństwo Czterdziestogodzinne

     Już za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową posypiemy głowy popiołem. Ten symboliczny gest ma nam przypomnieć  o konieczności pokuty i duchowego przygotowania się na Zmartwychwstanie Chrystusa. Zanim jednak to wszystko nastąpi, powoli będzie kończył się karnawał, a ludzie będą wykorzystywać czas na zabawę i spotkania z przyjaciółmi.

     My, siostry katarzynki zapraszamy do nieco innego zakończenia karnawału. Zapraszamy na Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.
Co to takiego? Już tłumaczymy.

     Jest to nabożeństwo związane z końcem karnawału a przygotowaniem do Wielkiego Postu.


Nabożeństwo polega na  Adoracji Najświętszego Sakramentu od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie Wielkiego Postu do wtorku przed Popielcem włącznie. Ma ono na celu wynagrodzenie za grzechy popełnione szczególnie w czasie karnawału.

     Pragniemy podjąć modlitwę przed Najświętszym Sakramentem aby wynagrodzić za grzechy i zniewagi, których my, ludzie, dopuszczamy się w tym czasie. Chcemy to czynić na wzór naszej Założycielki Bł. Reginy Protmann, która odznaczała się wielką miłością i gorliwością do Najświętszego Sakramentu.

      „W dniach karnawału, gdy inni cieszyli się i bawili, ona była smutna. W ciągu trzech dni przebywała w Kościele pogrążona w żarliwej modlitwie, klęczała przed Najświętszym Sakramentem i przepraszała Boga za grzechy ludzkości.”

     Spróbujmy w tym czasie, choć w jakimś stopniu, naśladować Bł. Reginę. Zatrzymajmy się na chwilę i w czasie modlitwy stwórzmy mur pomiędzy grzechem ludzkim a Bogiem, by odwrócić karę Bożą i uchronić każdego człowieka przed niebezpieczeństwem życia tylko dla siebie i swoich przyjemności.


    Zapraszamy do wspólnej modlitwy.