Spotkanie u żródeł Zgromadzenia

    Ostatnie dni sierpnia były bardzo obfite w spotkania. Do Polski przyjechały siostry katarzynki z Brazylii, Togo, z Haiti, Filipin i z Litwy. Odwiedziły Braniewo oraz kilka innych miejscowości związanych z historią Zgromadzenia.

     Ważnym punktem spotkań były miejsca pracy i męczeńskiej śmierci sióstr katarzynek Służebnic Bożych. Całe Zgromadzenie czeka na ich beatyfikację.

Czytaj więcej
Nie jestem godna ...

   Świadectwo siostry po doświadczeniu jubileuszu zakonnego:

     Minął już ponad miesiąc od uroczystości Jubileuszu 25 lecia, który przeżywałam w tym roku. Na początku swoich przemyśleń i dzielenia się moimi doświadczeniami chciałam powrócić do historii jubileuszy w Kościele katolickim.

Czytaj więcej
Świętujemy jubileusze zakonne

     We wspólnocie zakonnej ważnymi wydarzeniami są jubileusze ślubów poszczególnych sióstr, ponieważ to przez śluby składane Bogu, każda siostra łączy się ze swoją rodziną zakonną.
W tym roku nasza prowincja obchodziła 50-lecie i 25 lecie profesji zakonnej swoich czterech sióstr. Uroczystość odbyła się 24 czerwca w klasztorze w Braniewie. Mszy świętej przewodniczył ks. Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej.

Czytaj więcej
Episkopat Polski na Warmii

     W dniach 12 - 14 czerwca 2023 r. naszą diecezję odwiedzili biskupi zgromadzeni na 395. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Podczas trzech dni obrad w Lidzbarku Warmińskim odwiedzili również Stoczek Klasztorny oraz Frombork. Spotkanie związane było z obchodami Roku Mikołaja Kopernika.

     Podczas Eucharystii sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej we Fromborku, gdzie pochowany jest Mikołaj Kopernik, do wspólnej modlitwy dołączyli kapłani, siostry katarzynki oraz wierni.

Czytaj więcej
Spotkanie osób konsekrowanych w Olsztynie

     29 kwietnia w seminarium duchownym w Olsztynie odbyło się spotkanie dla sióstr różnych form życia konsekrowanego z diecezji warmińskiej: zakonnych i świeckich. Poprowadził je ks. biskup Jacek Kiciński z archidiecezji wrocławskiej, odpowiedzialny za Komisję ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego przy Konferencji Episkopatu Polski.

W bardzo prosty i przystępny sposób mówił o radościach i wyzwaniach życia konsekrowanego, będącego w sercu Kościoła.

Czytaj więcej
Kapituła Prowincjalna u sióstr katarzynek

     W domu prowincjalnym sióstr katarzynek w Braniewie w dniach 14-23 kwietnia odbyła się Kapituła Prowincjalna. Jest ona najwyższą instancją w prowincji i reprezentuje wspólnotę wszystkich sióstr.

     Przez dziesięć dni siostry delegatki wspólnie rozeznawały, modliły się i badały rzeczywistość Zgromadzenia w świetle Słowa Bożego i dokumentów własnych.

Czytaj więcej
Życzenia Wielkanocne

„Kościół wciąż na nowo głosi Zmartwychwstałego Chrystusa.
Z radością powtarza ludziom słowa apostołów i niewiast wypowiedziane w ten promienny poranek, gdy śmierć została pokonana.
Głosi, że żyje Ten, który umarł na krzyżu i objawia pełnię życia”.

św. Jan Paweł II

Czytaj więcej