Śluby wieczyste

     W dniu 10 kwietnia nasze Zgromadzenie przeżywało wielką radość.

Trzy siostry złożyły śluby wieczyste w kaplicy domu prowincjalnego w Braniewie.

Tym samym złączyły się z naszą rodzina zakonną do końca życia.

 

Czytaj więcej
Światło Zmartwychwstania

     Przeminął kolejny Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Po chwilach ciszy, milczenia i zadumy radośnie zabrzmią dzwony oznajmiające Zmartwychwstanie Chrystusa. Dzwony, które uświadomią nam po raz kolejny, że Jezus pokonał śmierć, że wyszedł zwycięsko z walki o każdego człowieka.
      Te Tajemnice są głęboko wpisane w naszą chrześcijańską tożsamość. Wiemy, że po cierpieniu Wielkiego Piątku pojawiają się momenty ciszy i oczekiwanie Wielkiej Soboty. Mamy również pewność, że nie może zabraknąć nadziei i radości Zmartwychwstania. Właśnie ta nadzieja jest naszą siłą, dzięki której możemy iść do przodu.

Czytaj więcej
Wielki Tydzień

     Rozpoczął się Wielki Tydzień, czyli czas szczególnego zatrzymania się nad tajemnicami paschalnymi, którymi żyła bł. Regina i o rozważanie których dbała w założonym przez siebie Zgromadzeniu.

     Układając Pierwszą Regułę dla swoich sióstr zadbała o podanie tematów do rozmyślania na każdy dzień tygodnia i to w ciągu całego roku, nie tylko w okresie poprzedzającym Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W XI artykule wyszczególniła tematy do rozważania na każdy dzień:

Czytaj więcej
Marcowe wiadomości z St. Petersburga

     Przesyłamy gorące pozdrowienia z zimowego Petersburga. U nas do tej pory leży śnieg i jest dość chłodno. Są duże wahania temperatury. W ciągu dnia plus, deszcz ze śniegiem, a w nocy mróz. Każdy dzień przynosi nam coś nowego.
     Okres pandemii wniósł w nasze życie, jak i każdego z nas, wielkie zmiany. Przez ten czas nigdzie nie mogłyśmy wyjechać z powodu zamkniętych granic. I tak Rosja stała się dla nas drugim domem.
     Nasze życie cały czas kręci się wokół naszych podopiecznych. Ciągle żyjemy w wielkim niepokoju i strachu, aby nikt nie zachorował, aby nic się nie wydarzyło. Od roku codziennie śpiewamy Suplikację i odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji całego świata i nas samych, aby Pan Bóg wszystkich uchronił od nowej epidemii.

Czytaj więcej
Rok Rodziny

     W Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek ogłosił Rok Rodziny.
Jezus, Maryja i święty Józef pokazują nam jak rodzina może być miejscem ewangelizacji przez miłość małżeńską i więź rodzinną.
      Podobnie jak wszystkie dzieci, Jezus również potrzebował ciepła rodziny. Właśnie dlatego rodzina z Nazaretu jest rodziną wzorcową, w której wszystkie rodziny świata mogą znaleźć pewny punkt odniesienia oraz inspirację – mówi papież Franciszek.

Czytaj więcej
W dzień Świętego Józefa

     W uroczystość Świętego Józefa uczestniczyłyśmy w Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego w olsztyńskiej katedrze. Była to Msza św. imieninowa, a zarazem Ksiądz Arcybiskup oddał naszą diecezję pod opiekę Świętemu Józefowi.

     Przed Mszą Św. złożyłyśmy Ks. Arcybiskupowi życzenia od wszystkich sióstr katarzynek, zapewniając o naszej modlitwie i pamięci.
     Następnie udałyśmy się z wizytą do Ks. Arcybiskupa Seniora Wojciecha Ziemby. Nie była to oficjalna wizyta, ale po prostu odwiedziny.

Czytaj więcej
Praca w Katolickim Ośrodku Wsparcia

     Chciałabym podzielić się refleksjami związanymi z moją krótką, jednak pełną wrażeń posługą w Katolickim Ośrodku Wsparcia Dzieci i Młodzieży w Braniewie.
     Moja radością i pasją przez długie lata była katechizacja dzieci i młodzieży. Spojrzenie na świat wartości i otaczającą rzeczywistość młodej, wzrastającej osoby, wzbudza we mnie żywe zainteresowanie i niepodzielną ciekawość, więc z wielką radością przyjęłam propozycję Matki Błażei. Wolontariat rozpoczęłam w grudniu ubiegłego roku. Już od pierwszych dni byłam pod wrażeniem panującej na Baszcie atmosfery, przesiąkniętej szacunkiem i życzliwością wychowawców wobec każdego dziecka.

Czytaj więcej