Tablica pamiątkowa od Burmistrza Braniewa

     W dniu 26 lipca nasz Klasztor w Braniewie odwiedził Pan Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki wraz z Panią Wiceburmistrz Anną Kapusta.
Pan Burmistrz na ręce naszej Matki Prowincjalnej wręczył dla całego Zgromadzenia pamiątkową tablicę z okazji 450-lecia działalności Zgromadzenia Sióstr Katarzynek.
Temu wydarzeniu towarzyszyły siostry z naszej wspólnoty. Tablica została wykonana z brązu.

Czytaj więcej
Wakacje z Bogiem

     Lato jest czasem wakacyjnym i wracając po dłuższej przerwie covidowej do normalnego rytmu życia, grupa dzieci wraz z Siostrą Dorotą i klerykiem wyjechała z parafii Bożego Miłosierdzia w Grodnie do wypoczynkowego domu księży Sercanów w Postawach (Witebska diecezja, Białoruś).
Wspólny wyjazd, który trwa od 17 do 24 lipca wzmacnia nie tylko ducha, ale i ciało.
Niech czas wypoczynku będzie bezpieczny i na większą chwałę Bożą.

Czytaj więcej
W drodze do Gronowa

     W czerwcu tradycyjnie przypada dzień odpustu parafialnego w Gronowie koło Braniewa.

Ta młoda parafia, założona w 1998 roku, ma za patronkę błogosławioną Reginę Protmann, dlatego katarzynki corocznie gromadzą się tam na Mszy św. odpustowej.

     W tym roku, 20 czerwca, większa grupa sióstr dotarła do kościoła samochodem, a mniejsza grupa poszła tam w pieszej pielgrzymce.

Czytaj więcej
Przed Uroczystością Bożego Ciała

     Dzieci i młodzież parafii Bożego Ciała w Krzemienicy na Białorusi przygotowały pantomimę o św. Juliannie, na podstawie książki siostry Kamili Leszczyńskiej "Rysa na tarczy księżyca". Przedstawienie zostało przygotowane z okazji zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała.

Czytaj więcej
Żegnamy naszą Siostrę Andrzeję Gramsz

     W niedzielę 16 maja odeszła od nas Siostra M. Andrzeja. Zmarła w wieku 84 lat.  W Zgromadzeniu Sióstr św. Katarzyny spędziła 67 lat.

     Przez 57 lat mieszkała i pracowała w klasztorze w Braniewie, gdzie służyła siostrom i odwiedzającym nas gościom, oddając wszystkie swoje siły, zdolności i czas. Czuwała nad domem i jego potrzebami, karmiąc nas i troszcząc się o wszystko.

Czytaj więcej
Jubileusze ślubów w Ornecie

     W uroczystość św. Stanisława, w Ornecie świętowałyśmy trzy jubileusze zakonne: 65 lat ślubów, 50 lat i 40. Mszy świętej, podczas której siostry jubilatki odnowiły swoje śluby, przewodniczył ks. Tadeusz Alicki z Olsztyna. Eucharystia odbyła się w kościele parafialnym.

     Podczas homilii ks. Alicki przypomniał, że do klasztoru nie przychodzi się po to, aby gotować, prasować lub opiekować się chorymi - to wszystko jeszcze piękniej można czynić w stanie świeckim. Najważniejszym zadaniem osoby konsekrowanej jest dawanie świadectwa prawdzie. Ksiądz podkreślił, że każda wykonywana posługa siostry zakonnej, każda jej praca ma na celu przybliżanie ludziom Boga i dawanie o Nim świadectwa.

Czytaj więcej