W dzień Świętego Józefa

     W uroczystość Świętego Józefa uczestniczyłyśmy w Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego w olsztyńskiej katedrze. Była to Msza św. imieninowa, a zarazem Ksiądz Arcybiskup oddał naszą diecezję pod opiekę Świętemu Józefowi.

     Przed Mszą Św. złożyłyśmy Ks. Arcybiskupowi życzenia od wszystkich sióstr katarzynek, zapewniając o naszej modlitwie i pamięci.
     Następnie udałyśmy się z wizytą do Ks. Arcybiskupa Seniora Wojciecha Ziemby. Nie była to oficjalna wizyta, ale po prostu odwiedziny.

Czytaj więcej
Praca w Katolickim Ośrodku Wsparcia

     Chciałabym podzielić się refleksjami związanymi z moją krótką, jednak pełną wrażeń posługą w Katolickim Ośrodku Wsparcia Dzieci i Młodzieży w Braniewie.
     Moja radością i pasją przez długie lata była katechizacja dzieci i młodzieży. Spojrzenie na świat wartości i otaczającą rzeczywistość młodej, wzrastającej osoby, wzbudza we mnie żywe zainteresowanie i niepodzielną ciekawość, więc z wielką radością przyjęłam propozycję Matki Błażei. Wolontariat rozpoczęłam w grudniu ubiegłego roku. Już od pierwszych dni byłam pod wrażeniem panującej na Baszcie atmosfery, przesiąkniętej szacunkiem i życzliwością wychowawców wobec każdego dziecka.

Czytaj więcej
Nowe wydanie Biografii bł. Reginy Protmann

    W dzień szczególny dla sióstr katarzynek - 18 marca, czyli w rocznicę zatwierdzenia Pierwszej Reguły Zgromadzenia, siostry otrzymały nowe wydanie biografii swojej Założycielki, razem z pierwszymi Regułami Zgromadzenia, z roku 1583 i 1602.

Wspólne wydanie nosi tytuł " Daj mi tylko, o Boże, kochać Cię wiecznie".

     Jednocześnie siostry wydały bardzo podobnie wyglądającą pozycję, zawierającą tylko biografię bł. Reginy. To wydanie jest przeznaczone dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać jej osobę. Do tej pory ta książeczka dostępna była jedynie dla sióstr Zgromadzenia. Teraz chcemy to zmienić.

Czytaj więcej
Praca w Miva Polska

     Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
      Pragnę w kilku słowach podzielić się z Wami doświadczeniem z mojej nowej pracy, która jest także nowością dla naszego Zgromadzenia, którą oficjalnie rozpoczęłam dnia 1 lutego 2021 roku w MIVA Polska w Warszawie. Dziękuję przełożonym za otwartość i wsparcie, kiedy podejmowałam tak ważną decyzję, zaraz po moim powrocie z Togo do kraju. Stowarzyszenie MIVA Polska powstała w roku 2000, działa z ramienia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i pomaga polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

Czytaj więcej
Nabożeństwo Czterdziestogodzinne

     Już za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową posypiemy głowy popiołem. Ten symboliczny gest ma nam przypomnieć  o konieczności pokuty i duchowego przygotowania się na Zmartwychwstanie Chrystusa. Zanim jednak to wszystko nastąpi, powoli będzie kończył się karnawał a ludzie, pomimo obostrzeń, będą wykorzystywać ostatnie chwilę na zabawę i spotkania z przyjaciółmi.

     A my, siostry katarzynki zapraszamy do nieco innego zakończenia karnawału. Zapraszamy na 40- sto godzinne nabożeństwo.
Co to takiego? Już tłumaczymy.

     Jest to nabożeństwo związane z końcem karnawału a przygotowaniem do Wielkiego Postu.

Czytaj więcej
Dzień Życia Konsekrowanego

     2 luty to tradycyjnie dzień życia konsekrowanego - święto sióstr i braci zakonnych, dziewic konsekrowanych oraz wszystkich osób żyjących w świeckich instytutach życia konsekrowanego.

     To cała mnogość najróżniejszych rodzin zakonnych, duchowości i charyzmatów, pracujących na chwałę Pana Boga i składających ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Siostry katarzynki są jedną z nich.

Czytaj więcej
Kolędowanie w Domu Opieki w St.Petersburgu

     W dniu 2 stycznia mieliśmy kolędę. Biskup Mikołaj wraz ze swymi  współbraćmy odwiedził nasz dom. Na początku odprawił Mszę Świętą. w której uczestniczyli nasi podopieczni: babcie i dziadkowie. Po Mszy zrobiliśmy wspólne, grupowe zdjęcie.
     Wreszcie przyszła pora na ważny punkt tej wizyty: wspólnie śpiewane kolęd w języku polskim i rosyjskim oraz prezenty.
     Było bardzo dużo radości. Na koniec ksiądz biskup Mikołaj udzielił nam błogosławieństwa i wręczył kopertę tj. małą cegiełkę na remont wjazdu i zjazdu dla wózków inwalidzkich.

Czytaj więcej