wiadomości z przedszkola sióstr katarzynek

     „ Młodzież i dzieci są przyszłością świata, przyszłością narodu i Kościoła, (...)”. Jan Paweł II, IV Pielgrzymka do Polski, Przemówienie do katechetów, nauczycieli i uczniów, Włocławek 1991


    18 maja 2020 roku minęła 100 rocznica urodzin naszego świętego Karola Wojtyły, Papieża Jana Pawła II. Św. Jan Paweł II zawsze był przyjacielem dzieci i jest nim dzisiaj. Nie bał się dziecięcych pytań, towarzyszył w każdej życiowej sytuacji. W każdym spotkaniu jakby powtarzał: „Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca papieża jest każde dziecko. I miłością serca papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko.”

     W naszym przedszkolu codziennie podczas porannej modlitwy z dziećmi wzywamy Jego opieki i wstawiennictwa w różnych intencjach.

Czytaj więcej
Dzień Papieski w N. Dworze Mazowieckim

11 października 2020 roku obchodziliśmy w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus – Cały Twój".  Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim włączyłam się w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Kwestowanie poprzedzone było Mszą św. w parafii p. w. Św. Michała Archanioła i trwało przez cały dzień. W naszym domu zakonnym czekała na wolontariuszy gorąca herbata i ciasto. Była też okazja do modlitwy w naszej kaplicy. 

Czytaj więcej
Ślubuję Bogu

     Nasza nowicjuszka siostra Weronika w sobotę złożyła pierwsze śluby zakonne. Uczyniła to w obecności współsióstr, rodziny i księdza proboszcza z rodzinnej parafii w Bydgoszczy.

     Dzień wcześniej otrzymała habit zakonny, jako znak przynależności do Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy.

 

Czytaj więcej
Dom opieki sióstr katarzynek w Lidzbarku Warmińskim

Dom Opieki „Nasz Dom” im. Reginy Protmann prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny.

Jest przeznaczony dla osób przewlekle chorych i w podeszłym wieku, które ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Dom jest przygotowany na przyjęcie 23 Mieszkańców.


Czytaj więcej
Wizyta Księdza Arcybiskupa Seniora w klasztorze

     W dniu 06.10.2020 r. Ks. Arcybiskup Senior Wojciech Ziemba odwiedził klasztor w Braniewie. Towarzyszyli Mu: Ks. kapelan Bartłomiej Koziej oraz nasza siostra Małgorzata, pielęgniarka. Celem wizyty było odwiedzenie kolebki  naszego Zgromadzenia jak również złożenie podziękowanie  za posługę pielęgniarską siostry  Małgorzaty.
     Ks. Arcybiskup swoje pierwsze kroki po przybyciu skierował do kaplicy, gdzie w czasie modlitwy dziękował dobremu Bogu za nasze Zgromadzenie,  polecał wszystkie siostry i jednocześnie prosił o nowe i święte powołania. Dziękował również za pracę sióstr wśród chorych i niepełnosprawnych , do których - jak wspomniał - po aktywnym życiu już teraz sam się zalicza. Podkreślał, jak ważne jest w naszym życiu dziękowanie za wszystko co nas spotyka. Kilkakrotnie dziękował za to, że może korzystać z pomocy siostry Małgorzaty, która zapewnia Mu opiekę i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej
Wiadomości z Grodna

Pozdrawiamy serdecznie z Białorusi. 

6 października w naszej parafii w Grodnie na Wiszniowcu odbyło się bierzmowanie.  Dar Ducha Świętego przyjęły 83 młode serca pragnące wiernie służyć Bogu i Kościołowi.

Kilka dni wcześniej, w dniach 13 i 27 września odbyła się Pierwsza Komunia Święta.

W tym roku przyjęło Pana Jezusa 255 dzieci.  Jak zauważyli księża i parafianie,  te dzieciaki w czasie pandemii były zupełnie inne: z wielką powagą i szacunkiem przyjmowały Jezusa, panowała nadzwyczajna cisza i skupienie.

Czytaj więcej
Poświęcenie Wieży Bramnej w Braniewie

     19 września Braniewo świętowało otwarcie Wieży Bramnej Zamku Biskupiego. Jest to szczególna budowla dla miasta, która na szczęście, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, została uratowana. Bez wątpienia jest to najstarszy murowany obiekt na Warmii. Wybudowana w czasie powstawania zamku (1278 – 1340 ), współcześnie jest symbolem Braniewa. Jeszcze kilka lat tej zniszczonej lecz, niezwykle cennej budowli groziło zawalenie. Obiekt niszczał przez dziesiątki lat. Wieża, jako jedyna pozostałość po Zamku Biskupim, przetrwała wiele wojen, najazdów i ataków. W Wieży Bramnej mieściła się kaplica, która również została odrestaurowana i w tym ważnym dla Braniewa dniu, poświęcona przez Abp. Józefa Górzyńskiego. Otwarcie i poświęcenie Wieży Bramnej poprzedziła konferencja naukowa z wykładami na temat początków Miasta Braniewa, Zamku Biskupiego oraz z innymi ciekawymi tematami.

Czytaj więcej