Togo - miłość nie ma koloru skóry

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Minął już rok, kiedy przyjechałam z Togo do Polski. W głębi serca, miałam nadzieję, że będę mogła jeszcze kiedyś powrócić do Afryki, chociażby z tego powodu, że podjęłam pracę w organizacji misyjnej. W dniach od 11 do 25 listopada 2021 r. przebywałam w Togo. W parafii św. Jana Chrzciciela w Affem Kabye, w diecezji Sokode, realizowałam projekt „Bliżej szkoły” -  pomoc w zakupie 50 rowerów dla uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum katolickiego. Ceremonia przekazania rowerów odbyła się przy udziale księdza proboszcza, szefa wioski, nauczycieli i niektórych rodziców wybranych uczniów. Rowery zostały zakupione dzięki darczyńcom MIVA Polska. Pomoc dla diecezji obejmowała także przywiezienie relikwii św. Maksymiliana Kolbe i św. Andrzeja Boboli dla nowo powstających parafii oraz naczyń liturgicznych i szat.

Czytaj więcej
Świąteczne życzenia

 

Minął listopad czas zadumy i refleksji nad naszym przemijaniem. Minął adwent czas oczekiwania i nadziei.
A za kilka chwil rozpocznie się czas Narodzenie Pańskiego
kiedy będziemy pochylać się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego,
czas kiedy będziemy śpiewać Gloria in excelsis Deo;
czas kiedy będziemy radować się z narodzin Wielkiego Boga w ciele małego dziecka.

Czytaj więcej
Wyjątkowy prezent

W dniu 20 grudnia 2021 r.  w naszym klasztorze w Braniewie gościłyśmy pracowników Nadeśnictwa Zaporowo. Pana Nadleśniczego Stanisława i Pana Antoniego. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożyliśmy sobie życzenia, a Panowie pozostawili w naszym klasztorze wyjątkowy prezent świerk wyhodowany z nasion poświęconych przez Papieża Franciszka.

Czytaj więcej
Nadchodzi nasze odkupienie

 

Pierwszy tydzień Adwentu jest początkiem naszej podróży w odkrywaniu Boga na nowo, w tym roku, w tym konkretnym czasie. Wcielenie Boga w Jezusie z Nazaretu nauczyło nas, że nasz Bóg wszedł w samo serce stworzenia, czekając na odkrycie w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Czytaj więcej
Spotkanie sióstr przełożonych w Gietrzwałdzie.

W dniach 11 - 13 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Sióstr Przełozonych Polskiej Prowincji naszego Zgromadzenia. Mogłyśmy spotkać się ze sobą, podzielić się radościami i troskami poszczególnych wspólnot, spędzić czas na modlitwie u Pani Gietrzwałdzkiej powierzając Jej nasze Zgromadzenie, przyjaciół i dobrodziejów naszych wspólnot, a także trudne sprawy, które dzieją sie w okól nas i w świecie. 

Czytaj więcej
Św. Katarzyna z Aleksandrii - nasza Patonka.

 

25 listopada - w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Patronki naszego Zgromadzenia, dziękujemy dobremu Bogu za 450 lat istnienia sióstr katarzynek oraz za wszelkie błogosławieństwo, jakie przez ręce wielu pokoleń córek Matki Reginy mogło być przekazywane światu. Prosimy również Boga przez Jej wstawiennictwo o dalsze błogosławieństwo i nowe powołania.

Kim jest nasza Patronka:

Czytaj więcej