Rekolekcje dla dziewcząt w Trokielach

     W dniach od 6 do 8 listopada odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w sanktuarium Maryjnym w Trokielach (diecezja Grodzieńska, Białoruś).
Tematem spotkań było "Dążenie do świętości". Dziewczyny pochylały się nad fragmentem Ewangelii wg św. Mateusza 5,1-9.
W szczególny sposób na adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej uczestniczki pogłębiały swoje relacji z Panem w myśl błogosławionego Carlo Acutis, który powtarzał: "Eucharystia jest drogą do nieba".

Czytaj więcej
Ekshumacje sióstr katarzynek w Olsztynie

     Zakończono kanoniczną ekshumację trzech sióstr katarzynek pochowanych w 1945 r. na cmentarzu Szpitala Mariackiego w Olsztynie.

     Trwa proces beatyfikacyjny 16 sióstr katarzynek, ofiar Armii Czerwonej. Z racji tego, że siostry były ofiarami wojennymi,  Zgromadzenie Sióstr współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej - Biuro Poszukiwań i Identyfikacji, który kieruje pracami. Po cmentarzu pozostały jedynie drzewa i główna aleja, ponieważ został on splantowany  w 1974 r. To sprawiło, że prace były trudne i trwały 10 dni.

Czytaj więcej
wiadomości z przedszkola sióstr katarzynek

     „ Młodzież i dzieci są przyszłością świata, przyszłością narodu i Kościoła, (...)”. Jan Paweł II, IV Pielgrzymka do Polski, Przemówienie do katechetów, nauczycieli i uczniów, Włocławek 1991


    18 maja 2020 roku minęła 100 rocznica urodzin naszego świętego Karola Wojtyły, Papieża Jana Pawła II. Św. Jan Paweł II zawsze był przyjacielem dzieci i jest nim dzisiaj. Nie bał się dziecięcych pytań, towarzyszył w każdej życiowej sytuacji. W każdym spotkaniu jakby powtarzał: „Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca papieża jest każde dziecko. I miłością serca papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko.”

     W naszym przedszkolu codziennie podczas porannej modlitwy z dziećmi wzywamy Jego opieki i wstawiennictwa w różnych intencjach.

Czytaj więcej
Dzień Papieski w N. Dworze Mazowieckim

11 października 2020 roku obchodziliśmy w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus – Cały Twój".  Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim włączyłam się w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Kwestowanie poprzedzone było Mszą św. w parafii p. w. Św. Michała Archanioła i trwało przez cały dzień. W naszym domu zakonnym czekała na wolontariuszy gorąca herbata i ciasto. Była też okazja do modlitwy w naszej kaplicy. 

Czytaj więcej
Ślubuję Bogu

     Nasza nowicjuszka siostra Weronika w sobotę złożyła pierwsze śluby zakonne. Uczyniła to w obecności współsióstr, rodziny i księdza proboszcza z rodzinnej parafii w Bydgoszczy.

     Dzień wcześniej otrzymała habit zakonny, jako znak przynależności do Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy.

 

Czytaj więcej
Dom opieki sióstr katarzynek w Lidzbarku Warmińskim

Dom Opieki „Nasz Dom” im. Reginy Protmann prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny.

Jest przeznaczony dla osób przewlekle chorych i w podeszłym wieku, które ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Dom jest przygotowany na przyjęcie 23 Mieszkańców.


Czytaj więcej
Wizyta Księdza Arcybiskupa Seniora w klasztorze

     W dniu 06.10.2020 r. Ks. Arcybiskup Senior Wojciech Ziemba odwiedził klasztor w Braniewie. Towarzyszyli Mu: Ks. kapelan Bartłomiej Koziej oraz nasza siostra Małgorzata, pielęgniarka. Celem wizyty było odwiedzenie kolebki  naszego Zgromadzenia jak również złożenie podziękowanie  za posługę pielęgniarską siostry  Małgorzaty.
     Ks. Arcybiskup swoje pierwsze kroki po przybyciu skierował do kaplicy, gdzie w czasie modlitwy dziękował dobremu Bogu za nasze Zgromadzenie,  polecał wszystkie siostry i jednocześnie prosił o nowe i święte powołania. Dziękował również za pracę sióstr wśród chorych i niepełnosprawnych , do których - jak wspomniał - po aktywnym życiu już teraz sam się zalicza. Podkreślał, jak ważne jest w naszym życiu dziękowanie za wszystko co nas spotyka. Kilkakrotnie dziękował za to, że może korzystać z pomocy siostry Małgorzaty, która zapewnia Mu opiekę i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej