Żegnamy ks. Arcybiskupa Wojciecha Ziembę

 

Z żalem przyjmujemy wiadomość o śmierci Ksiądza Arcybiskupa Seniora Wojciecha Ziemby.
Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego życie, życzliwość, otwartość, pomoc, opiekę i dobre słowo.

Dziękujemy za posługę dla Archidiecezji Warmińskiej.


Niech odpoczywa w pokoju.

Czytaj więcej
Śluby wieczyste

    

W dniu 10 kwietnia nasze Zgromadzenie przeżywało wielką radość.

Trzy siostry złożyły śluby wieczyste w kaplicy domu prowincjalnego w Braniewie.

Tym samym złączyły się z naszą rodzina zakonną do końca życia.

 

Czytaj więcej
Marcowe wiadomości z St. Petersburga

     Przesyłamy gorące pozdrowienia z zimowego Petersburga. U nas do tej pory leży śnieg i jest dość chłodno. Są duże wahania temperatury. W ciągu dnia plus, deszcz ze śniegiem, a w nocy mróz. Każdy dzień przynosi nam coś nowego.
     Okres pandemii wniósł w nasze życie, jak i każdego z nas, wielkie zmiany. Przez ten czas nigdzie nie mogłyśmy wyjechać z powodu zamkniętych granic. I tak Rosja stała się dla nas drugim domem.
     Nasze życie cały czas kręci się wokół naszych podopiecznych. Ciągle żyjemy w wielkim niepokoju i strachu, aby nikt nie zachorował, aby nic się nie wydarzyło. Od roku codziennie śpiewamy Suplikację i odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji całego świata i nas samych, aby Pan Bóg wszystkich uchronił od nowej epidemii.

Czytaj więcej
W dzień Świętego Józefa

     W uroczystość Świętego Józefa uczestniczyłyśmy w Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego w olsztyńskiej katedrze. Była to Msza św. imieninowa, a zarazem Ksiądz Arcybiskup oddał naszą diecezję pod opiekę Świętemu Józefowi.

     Przed Mszą Św. złożyłyśmy Ks. Arcybiskupowi życzenia od wszystkich sióstr katarzynek, zapewniając o naszej modlitwie i pamięci.
     Następnie udałyśmy się z wizytą do Ks. Arcybiskupa Seniora Wojciecha Ziemby. Nie była to oficjalna wizyta, ale po prostu odwiedziny.

Czytaj więcej
Praca w Katolickim Ośrodku Wsparcia

     Chciałabym podzielić się refleksjami związanymi z moją krótką, jednak pełną wrażeń posługą w Katolickim Ośrodku Wsparcia Dzieci i Młodzieży w Braniewie.
     Moja radością i pasją przez długie lata była katechizacja dzieci i młodzieży. Spojrzenie na świat wartości i otaczającą rzeczywistość młodej, wzrastającej osoby, wzbudza we mnie żywe zainteresowanie i niepodzielną ciekawość, więc z wielką radością przyjęłam propozycję Matki Błażei. Wolontariat rozpoczęłam w grudniu ubiegłego roku. Już od pierwszych dni byłam pod wrażeniem panującej na Baszcie atmosfery, przesiąkniętej szacunkiem i życzliwością wychowawców wobec każdego dziecka.

Czytaj więcej
Nowe wydanie Biografii bł. Reginy Protmann

    W dzień szczególny dla sióstr katarzynek - 18 marca, czyli w rocznicę zatwierdzenia Pierwszej Reguły Zgromadzenia, siostry otrzymały nowe wydanie biografii swojej Założycielki, razem z pierwszymi Regułami Zgromadzenia, z roku 1583 i 1602.

Wspólne wydanie nosi tytuł " Daj mi tylko, o Boże, kochać Cię wiecznie".

     Jednocześnie siostry wydały bardzo podobnie wyglądającą pozycję, zawierającą tylko biografię bł. Reginy. To wydanie jest przeznaczone dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać jej osobę. Do tej pory ta książeczka dostępna była jedynie dla sióstr Zgromadzenia. Teraz chcemy to zmienić.

Czytaj więcej
Praca w Miva Polska

     Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
      Pragnę w kilku słowach podzielić się z Wami doświadczeniem z mojej nowej pracy, która jest także nowością dla naszego Zgromadzenia, którą oficjalnie rozpoczęłam dnia 1 lutego 2021 roku w MIVA Polska w Warszawie. Dziękuję przełożonym za otwartość i wsparcie, kiedy podejmowałam tak ważną decyzję, zaraz po moim powrocie z Togo do kraju. Stowarzyszenie MIVA Polska powstała w roku 2000, działa z ramienia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i pomaga polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

Czytaj więcej