Wyjątkowy prezent

W dniu 20 grudnia 2021 r.  w naszym klasztorze w Braniewie gościłyśmy pracowników Nadeśnictwa Zaporowo. Pana Nadleśniczego Stanisława i Pana Antoniego. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożyliśmy sobie życzenia, a Panowie pozostawili w naszym klasztorze wyjątkowy prezent świerk wyhodowany z nasion poświęconych przez Papieża Franciszka.

Czytaj więcej
Nadchodzi nasze odkupienie

 

Pierwszy tydzień Adwentu jest początkiem naszej podróży w odkrywaniu Boga na nowo, w tym roku, w tym konkretnym czasie. Wcielenie Boga w Jezusie z Nazaretu nauczyło nas, że nasz Bóg wszedł w samo serce stworzenia, czekając na odkrycie w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Czytaj więcej
Spotkanie sióstr przełożonych w Gietrzwałdzie.

W dniach 11 - 13 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Sióstr Przełozonych Polskiej Prowincji naszego Zgromadzenia. Mogłyśmy spotkać się ze sobą, podzielić się radościami i troskami poszczególnych wspólnot, spędzić czas na modlitwie u Pani Gietrzwałdzkiej powierzając Jej nasze Zgromadzenie, przyjaciół i dobrodziejów naszych wspólnot, a także trudne sprawy, które dzieją sie w okól nas i w świecie. 

Czytaj więcej
Św. Katarzyna z Aleksandrii - nasza Patonka.

 

25 listopada - w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Patronki naszego Zgromadzenia, dziękujemy dobremu Bogu za 450 lat istnienia sióstr katarzynek oraz za wszelkie błogosławieństwo, jakie przez ręce wielu pokoleń córek Matki Reginy mogło być przekazywane światu. Prosimy również Boga przez Jej wstawiennictwo o dalsze błogosławieństwo i nowe powołania.

Kim jest nasza Patronka:

Czytaj więcej
Dziękujemy za ich wierność i miłość

     W październiku świętowałyśmy jubileusze zakonne ośmiu sióstr katarzynek. Razem z kapłanami i przybyłymi gośćmi dziękowałyśmy za ich wierność powołaniu i świadectwo w codzienności, za 60 i 70 lat życia konsekrowanego. Uroczystości przewodniczył ks. arcybiskup warmiński Józef Górzyński.

     Te siostry zapisały piękną kartę historii naszego Zgromadzenia, dlatego warto przy tej okazji wspomnieć o każdej z nich.

Czytaj więcej
Ekipa Canal Plus w klasztorze

    Od poniedziałkowego poranka (4 października) gościłyśmy ekipę telewizji Canal Plus, która nagrywała dokument o codziennym życiu sióstr zakonnych. W jednym z odcinków będzie mowa o katarzynkach.

     Zaprosiłyśmy ich do dwóch naszych domów. Do małej wspólnoty w Olsztynie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz do dużego domu prowincjalnego w Braniewie.

Czytaj więcej