Nabożeństwo Czterdziestogodzinne

     Już za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową posypiemy głowy popiołem. Ten symboliczny gest ma nam przypomnieć  o konieczności pokuty i duchowego przygotowania się na Zmartwychwstanie Chrystusa. Zanim jednak to wszystko nastąpi, powoli będzie kończył się karnawał a ludzie, pomimo obostrzeń, będą wykorzystywać ostatnie chwilę na zabawę i spotkania z przyjaciółmi.

     A my, siostry katarzynki zapraszamy do nieco innego zakończenia karnawału. Zapraszamy na 40- sto godzinne nabożeństwo.
Co to takiego? Już tłumaczymy.

     Jest to nabożeństwo związane z końcem karnawału a przygotowaniem do Wielkiego Postu.

Czytaj więcej
Dzień Życia Konsekrowanego

     2 luty to tradycyjnie dzień życia konsekrowanego - święto sióstr i braci zakonnych, dziewic konsekrowanych oraz wszystkich osób żyjących w świeckich instytutach życia konsekrowanego.

     To cała mnogość najróżniejszych rodzin zakonnych, duchowości i charyzmatów, pracujących na chwałę Pana Boga i składających ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Siostry katarzynki są jedną z nich.

Czytaj więcej
Kolędowanie w Domu Opieki w St.Petersburgu

     W dniu 2 stycznia mieliśmy kolędę. Biskup Mikołaj wraz ze swymi  współbraćmy odwiedził nasz dom. Na początku odprawił Mszę Świętą. w której uczestniczyli nasi podopieczni: babcie i dziadkowie. Po Mszy zrobiliśmy wspólne, grupowe zdjęcie.
     Wreszcie przyszła pora na ważny punkt tej wizyty: wspólnie śpiewane kolęd w języku polskim i rosyjskim oraz prezenty.
     Było bardzo dużo radości. Na koniec ksiądz biskup Mikołaj udzielił nam błogosławieństwa i wręczył kopertę tj. małą cegiełkę na remont wjazdu i zjazdu dla wózków inwalidzkich.

Czytaj więcej
Wiadomości z Sovetska w Obwodzie Kaliningradzkim

     Przekazujemy serdecznie pozdrowienia z Sovetska!
     Wraz z całym Kościołem przeżywamy czas Adwentu, przygotowujemy nasze serca na przyjęcie Dzieciątka Jezus.
Mieszkamy i posługujemy w mieście Sovetsk, położonym w Obwodzie Kaliningradzkim. W mieście znajduje się kościół parafialny pod wezwaniem Zmartwychwstania Chrystusa. Oprócz tego księża tejże parafii obsługują cztery parafie w sąsiednich miejscowościach: Sławsk, Bolszakowo, Nieman i Krasnoznamiensk. Do najbliższego kościoła w Nieman 13 km, a do najdalszego – 45 km, to teren prawie 100 km2.  
Ksiądz Miłosz – proboszcz i ksiądz Aleksandr – wikariusz są w Sowietsku na stałe. Sprawują sakramenty i opiekę duchową z tego miejsca.

     Siostry zajmują się katechizowaniem dzieci i młodzieży, pracą socjalną oraz pracą w zakrystii.

Czytaj więcej
Spontaniczne jasełka

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w braniewskim klasztorze przyszedł do głowy pomysł - zróbmy jasełka!

Zrobiłyśmy. Bardzo spontanicznie, bez żadnej próby. Szybko poszperałyśmy na strychu szukając czegoś do przebrania się.

Tak powstały spontaniczne jasełka, przygotowane dla naszej wspólnoty.

Trochę nieuczesane, ale szczere. Przesyłamy je dla wszystkich, z serdecznymi, świątecznymi pozdrowieniami.

Czytaj więcej
Pozdrowienia z St. Petersburga

     Do gorących pozdrowień dołączamy kilka słów z naszej codzienności, z chłodnego już Petersburga.
      W związku z sytuacją jaka zaistniała z powodu panującej epidemii koronowirusa, utknęłyśmy w Rosji na czas nieokreślony. Dlatego pozostało nam pracować, służyć naszym podopiecznym i pomagać sobie nawzajem. Jesteśmy tylko we dwie i to jeszcze zdane na siebie.
     Praca z osobami starszymi nie jest zbyt prosta i atrakcyjna. Wiąże się z dużym wysiłkiem i umiejętnością organizacji czasu podopiecznym. Organizacja czasu wolnego osobom starszym powinna uwzględniać aktywności fizyczne, jak i intelektualne i kreatywne. Dlatego staramy się, tak jak umiemy aby im to zapewnić.

Czytaj więcej
25 listopada - dla tych co lubią katarzynki

     „Nic nie może nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie”. Rz 8, 39

     W dzień wspomnienia Naszej Patronki  - Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziękujemy dobremu Bogu za Jej opiekę i wstawiennictwo, którego nasze Zgromadzenie doświadcza od początku swego istnienia.
     Niech także i dzisiaj Święta Katarzyna będzie pięknym przykładem, że głęboka relacja z Jezusem, pomoże nam - tak jak Świętej Patronce - z odwagą i niezłomną wiarą w moc i obecność Jezusa, przezwyciężać wszelkie trudności i z radością nieść Jego Miłość, tym których spotkamy na naszej drodze.

Czytaj więcej