W sobotę odbył się spacer po Braniewie śladem bł. Reginy Protmann

 

     Podczas sobotniego spaceru po Braniewie, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną, trasa wiodła do naszego klasztoru. Tego dnia, oprócz prezentacji ukazującej 450 lat istnienia sióstr katarzynek, można było zobaczyć klasztorne miejsca, które z reguły są zamknięte przed zwiedzającymi. Była również możliwość nabycia tradycyjnych, swojskiech potraw, przygotowanych przez siostry (masło, twaróg, smalec, dżemy itp.). Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej
Wydarzenia z innych prowincji Zgromadzenia

     FILIPINY - W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej odbyły się pierwsze śluby zakonne naszej siostry nowicjuszki - Emmanueli Bandiola Mirabueno, Filipinki.

Na Filipinach siostry katarzynki z Brazylii pracują od 2006 roku. Działają w rejonie Bataan, głównie w posłudze wychowawczej wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej
Kolejny dzień skupienia dla dziewcząt w Grodnie

     Nasze Siostry z Grodna w dniu 10 sierpnia zorganizowały kolejny dzień skupienia dla młodzieży żeńskiej, który przeszedł pod hasłem: "Stwórz o mój  Boże, we mnie serce czyste".
Cykliczne spotkanie zgromadziło dziewczęta, aby wspólnie i indywidualnie pochylić się nad Słowem Bożym, które łagodnie przemienia nasze życie i pomaga wzrastać na drodze miłości do Boga, siebie i bliźniego.
Akcentem spotkania była nie tyle walka z grzechem, ale z przyczyną jego powstawania.
Myślą przewodnią tego dnia było nie przejście od złego do dobra, ale od dobrego do lepszego.

Czytaj więcej
Pamiętać godzinę swego powołania

     25 lat temu swoje śluby zakonne złożyły cztery siostry katarzynki: M. Róża, M. Angela, M. Tomasza i M. Konstancja.

W sobotę 7 sierpnia wspólnota, wraz z rodziną i przyjaciółmi, dziękowała za życie, powołanie oraz 25 lat trwania w ślubach tych sióstr. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił kapłan diecezji warmińskiej, ks. Karol Krukowski.

Czytaj więcej
W drodze do Gronowa

     W czerwcu tradycyjnie przypada dzień odpustu parafialnego w Gronowie koło Braniewa.

Ta młoda parafia, założona w 1998 roku, ma za patronkę błogosławioną Reginę Protmann, dlatego katarzynki corocznie gromadzą się tam na Mszy św. odpustowej.

     W tym roku, 20 czerwca, większa grupa sióstr dotarła do kościoła samochodem, a mniejsza grupa poszła tam w pieszej pielgrzymce.

Czytaj więcej
Tablica pamiątkowa od Burmistrza Braniewa

     W dniu 26 lipca nasz Klasztor w Braniewie odwiedził Pan Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki wraz z Panią Wiceburmistrz Anną Kapusta.
Pan Burmistrz na ręce naszej Matki Prowincjalnej wręczył dla całego Zgromadzenia pamiątkową tablicę z okazji 450-lecia działalności Zgromadzenia Sióstr Katarzynek.
Temu wydarzeniu towarzyszyły siostry z naszej wspólnoty. Tablica została wykonana z brązu.

Czytaj więcej
Jubileusze ślubów w Ornecie

     W uroczystość św. Stanisława, w Ornecie świętowałyśmy trzy jubileusze zakonne: 65 lat ślubów, 50 lat i 40. Mszy świętej, podczas której siostry jubilatki odnowiły swoje śluby, przewodniczył ks. Tadeusz Alicki z Olsztyna. Eucharystia odbyła się w kościele parafialnym.

     Podczas homilii ks. Alicki przypomniał, że do klasztoru nie przychodzi się po to, aby gotować, prasować lub opiekować się chorymi - to wszystko jeszcze piękniej można czynić w stanie świeckim. Najważniejszym zadaniem osoby konsekrowanej jest dawanie świadectwa prawdzie. Ksiądz podkreślił, że każda wykonywana posługa siostry zakonnej, każda jej praca ma na celu przybliżanie ludziom Boga i dawanie o Nim świadectwa.

Czytaj więcej