Wiadomość z Sovetska w Rosji

     Pragnę podzielić się moją radością. Spotkało mnie wielkie zaskoczenie i wielka niespodzianka.
Otóż 25 września 2021 roku, po spotkaniu duszpasterskim księży i sióstr pracujących w Obwodzie kaliningradzkim, na zakończenie Mszy świetej z ks. Dubininem, Biskupem pomocniczym Archidiecezji Moskiewskiej, odpowiedzialnym za Obwód kaliningradzki, zostałam odznaczona medalem od Gubernatora Obwodu kaliningradzkiego za zasługi w dziedzinie poprawy warunków życia socjalnego oraz rozwoju życia duchowego.

Czytaj więcej
Bł. Regina w Zalesiu Górnym

    W niedzielę 19 września 2021 roku, na zaproszenie Ks. Proboszcza Parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym koło Warszawy, uczestniczyłyśmy w uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Matki Reginy do Parafii. Jest to dla nas radość, ponieważ doświadczyłyśmy parafii prawdziwie żywej i zaangażowanej, otwartej na potrzeby dzieci, młodzieży i dorosłych.

     Modlitwa naszych sióstr i obecność bł. Reginy Protmann niech wspierają tę wspólnotę i jej duszpasterzy w drodze do Jezusa.

Czytaj więcej
Ks. Kardynał Stefan Wyszyński - nasze wspomnienia

     Z okazji dzisiejszej uroczystości beatyfikacyjnej ks.Prymasa Stefana Wyszyńskiego, w naszej braniewskiej wspólnocie był czas wspomnień. Siostry, które miały kontakt z Ks. Prymasem, dzieliły się swoimi wspomnieniami.
     Nasza Matka powiedziała, że gdy była dzieckiem to jej mama często mówiła, że Prymas Wyszyński udzielał jej Sakramentu Bierzmowania. S. Goretti, s. Bernarda i inne starsze siostry wspominały Księdza Prymasa z licznych uroczystości kościelnych, min. we Fromborku, Świętej Lipce i innych miejscowościach.
     Jednak najwięcej wspomnień miała s. Magdalena, która pracowała na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Wspominała, że Ks. Prymas bardzo dużo pomógł naszym siostrom podczas otwierania nowej placówki w Łomiankach. Mówiła, że zachęcał, aby katarzynki przyszły pracować do centrali, a nie tylko na północy. Wspominała, że uczestniczyła w spotkaniach katechetycznych, na których pierwszą konferencję wygłaszał Ks. Prymas Wyszyński, dopóki mu zdrowie na to pozwalało.

Czytaj więcej
W sobotę odbył się spacer po Braniewie śladem bł. Reginy Protmann

 

     Podczas sobotniego spaceru po Braniewie, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną, trasa wiodła do naszego klasztoru. Tego dnia, oprócz prezentacji ukazującej 450 lat istnienia sióstr katarzynek, można było zobaczyć klasztorne miejsca, które z reguły są zamknięte przed zwiedzającymi. Była również możliwość nabycia tradycyjnych, swojskiech potraw, przygotowanych przez siostry (masło, twaróg, smalec, dżemy itp.). Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej
Wydarzenia z innych prowincji Zgromadzenia

     FILIPINY - W Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej odbyły się pierwsze śluby zakonne naszej siostry nowicjuszki - Emmanueli Bandiola Mirabueno, Filipinki.

Na Filipinach siostry katarzynki z Brazylii pracują od 2006 roku. Działają w rejonie Bataan, głównie w posłudze wychowawczej wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej
Kolejny dzień skupienia dla dziewcząt w Grodnie

     Nasze Siostry z Grodna w dniu 10 sierpnia zorganizowały kolejny dzień skupienia dla młodzieży żeńskiej, który przeszedł pod hasłem: "Stwórz o mój  Boże, we mnie serce czyste".
Cykliczne spotkanie zgromadziło dziewczęta, aby wspólnie i indywidualnie pochylić się nad Słowem Bożym, które łagodnie przemienia nasze życie i pomaga wzrastać na drodze miłości do Boga, siebie i bliźniego.
Akcentem spotkania była nie tyle walka z grzechem, ale z przyczyną jego powstawania.
Myślą przewodnią tego dnia było nie przejście od złego do dobra, ale od dobrego do lepszego.

Czytaj więcej
Pamiętać godzinę swego powołania

     25 lat temu swoje śluby zakonne złożyły cztery siostry katarzynki: M. Róża, M. Angela, M. Tomasza i M. Konstancja.

W sobotę 7 sierpnia wspólnota, wraz z rodziną i przyjaciółmi, dziękowała za życie, powołanie oraz 25 lat trwania w ślubach tych sióstr. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił kapłan diecezji warmińskiej, ks. Karol Krukowski.

Czytaj więcej