Kolejny dzień skupienia dla dziewcząt w Grodnie

     Nasze Siostry z Grodna w dniu 10 sierpnia zorganizowały kolejny dzień skupienia dla młodzieży żeńskiej, który przeszedł pod hasłem: "Stwórz o mój  Boże, we mnie serce czyste".
Cykliczne spotkanie zgromadziło dziewczęta, aby wspólnie i indywidualnie pochylić się nad Słowem Bożym, które łagodnie przemienia nasze życie i pomaga wzrastać na drodze miłości do Boga, siebie i bliźniego.
Akcentem spotkania była nie tyle walka z grzechem, ale z przyczyną jego powstawania.
Myślą przewodnią tego dnia było nie przejście od złego do dobra, ale od dobrego do lepszego.

Czytaj więcej
Pamiętać godzinę swego powołania

     25 lat temu swoje śluby zakonne złożyły cztery siostry katarzynki: M. Róża, M. Angela, M. Tomasza i M. Konstancja.

W sobotę 7 sierpnia wspólnota, wraz z rodziną i przyjaciółmi, dziękowała za życie, powołanie oraz 25 lat trwania w ślubach tych sióstr. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił kapłan diecezji warmińskiej, ks. Karol Krukowski.

Czytaj więcej
Tablica pamiątkowa od Burmistrza Braniewa

     W dniu 26 lipca nasz Klasztor w Braniewie odwiedził Pan Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki wraz z Panią Wiceburmistrz Anną Kapusta.
Pan Burmistrz na ręce naszej Matki Prowincjalnej wręczył dla całego Zgromadzenia pamiątkową tablicę z okazji 450-lecia działalności Zgromadzenia Sióstr Katarzynek.
Temu wydarzeniu towarzyszyły siostry z naszej wspólnoty. Tablica została wykonana z brązu.

Czytaj więcej
Wakacje z Bogiem

     Lato jest czasem wakacyjnym i wracając po dłuższej przerwie covidowej do normalnego rytmu życia, grupa dzieci wraz z Siostrą Dorotą i klerykiem wyjechała z parafii Bożego Miłosierdzia w Grodnie do wypoczynkowego domu księży Sercanów w Postawach (Witebska diecezja, Białoruś).
Wspólny wyjazd, który trwa od 17 do 24 lipca wzmacnia nie tylko ducha, ale i ciało.
Niech czas wypoczynku będzie bezpieczny i na większą chwałę Bożą.

Czytaj więcej
W drodze do Gronowa

     W czerwcu tradycyjnie przypada dzień odpustu parafialnego w Gronowie koło Braniewa.

Ta młoda parafia, założona w 1998 roku, ma za patronkę błogosławioną Reginę Protmann, dlatego katarzynki corocznie gromadzą się tam na Mszy św. odpustowej.

     W tym roku, 20 czerwca, większa grupa sióstr dotarła do kościoła samochodem, a mniejsza grupa poszła tam w pieszej pielgrzymce.

Czytaj więcej
Przed Uroczystością Bożego Ciała

     Dzieci i młodzież parafii Bożego Ciała w Krzemienicy na Białorusi przygotowały pantomimę o św. Juliannie, na podstawie książki siostry Kamili Leszczyńskiej "Rysa na tarczy księżyca". Przedstawienie zostało przygotowane z okazji zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała.

Czytaj więcej