W trosce o bezpieczeństwo Pasterzy

 

Po raz szesnasty MIVA Polska razem z Akademią Jazdy oraz Krajowym Duszpasterstwem Kierowców zorganizowała Kurs Bezpieczeństwa i Doskonalenia Techniki Jazdy dla Kierowców Biskupów. Wydarzenie miało miejsce na warszawskim Bemowie na Autodromie Automobilklubu Polskiego dn. 13 marca 2023 roku w dniu obrad sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski. W kursie udział wzięło blisko 30 kierowców.

W czasie kursu kierowcy biskupów podczas wykładu mogli dowiedzieć się m.in. o znowelizowanych przepisach ruchu drogowego i o aktualnych problemach bezpieczeństwa ruchu na drodze.

Czytaj więcej
Czuwanie wielkopostne w klasztorze

     W sobotni wieczór 25 marca odbyło się czuwanie wielkopostne w naszym klasztorze w Braniewie.
Było to już drugie takie spotkanie. Pierwsze miało miejsce w czasie Adwentu, a jego temat brzmiał: Jezus - najpiękniejsze imię.
     Teraz pochyliliśmy się nad słowami z Ewangelii Jana: «Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz».

Czytaj więcej
Remonty w Katolickim Ośrodku Wsparcia w Braniewie

     W ubiegłym roku w domu dla dzieci i młodzieży został przeprowadzony gruntowy remont. Podyktowany on był dostosowaniem się do wymogów standardów zawartych w ustawie o placówkach opiekuńczo - wychowawczych.
     Podczas remontu w każdym pomieszczeniu została zamontowana wentylacja mechaniczna, system ochrony przeciwpożarowy w skład, którego zamontowano drzwi przeciwpożarowe, klapy odymiające w przypadku pożaru, czujniki dymu w każdym pomieszczeniu, monitoring alarmowy z bezpośrednim połączeniem ze jednostką straży pożarnej oraz hydranty na pięciu kondygnacjach.
     Remont pochłoną duże pieniądze, które w dalszym ciągu są pozyskiwane od ludzi dobrej woli.

 

Czytaj więcej
Poświęcenie nowej kaplicy

    W Katolickim Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Braniewie dobiegł końca remont.  W święto Świętej Rodziny - 30 grudnia - miało miejsce poświęcenie nowej kaplicy, która będzie do dyspozycji wszystkich mieszkańców Ośrodka. Dokonał tego ks. Leszek Galica, dziekan braniewski i proboszcz parafii św. Katarzyny w Braniewie.

     Kaplica jest pod wezwaniem Świętej Rodziny, a ikonę przedstawiającą Jezusa, Maryję i Józefa namalowała i przywiozła nasza siostra M. Jana, która pracuje w St. Petersburgu w Rosji.

Czytaj więcej
Paczuszka Dla Maluszka

     Nie za górami, nie za lasami, całkiem niedawno temu powstał Dom Samotnej Matki w Gutkowie. Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary - Malewskiej w Barcikowie pragnąc zdążyć przed św. Mikołajem i wesprzeć mieszkańców Domu, zorganizowała Akcję "Paczuszka dla Maluszka". Celem Akcji było zebranie przedmiotów potrzebnych do opieki nad dziećmi w wieku od kilku dni do kilku lat.

Czytaj więcej
Nagroda Amicus Bonus

     W dniu 23 listopada rozstały wręczone nagrody Amicus Bonus dla ludzi zajmujących się opieką społeczną. Jest to coroczna nagroda przyznawana przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego wyróżniającym sie jednostkom, dzialaczom i zespołom.

     Jedno z nagród zostało przyznane dla Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku. W zespole pracowników tego domu znajdują sie również nasze siostry.

     Wyróżnienie odebrała siostra M. Arkadia - Małgorzata Napiórkowska wraz z delegacją pracowników.

Czytaj więcej