Adwentowe przygotowania

     Adwentowe oczekiwanie ma wiele wymiarów. Na pierwszym miejscu są te modlitewne: wspólnotowe roraty i niedzielne wieczornice oraz osobiste - droga nawrócenia i przygotowanie miejsca Chrystusowi. Obok tego są przygotowania zewnętrzne: jarmark w Braniewie, jasełka, upominki i świąteczne strojenie klasztoru.

 

Czytaj więcej
Wieczór autorski

     W mikołajkowy wieczór 6 grudnia odbyło się spotkanie autorskie siostry M. Angeli Krupińskiej, która napisała książkę o naszych siostrach męczenniczkach:
Pod prąd, pod wiatr i pod fale. Droga siostr katarzynek, warmińskich męczennic.
Ten wieczór zorganizowany w braniewskim klasztorze przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, z racji wszystkich gości, którzy przybyli: przyjaciół, współpracowników, mieszkańców Braniewa i nie tylko.

Czytaj więcej
Orneta - Bal Wszystkich Świętych

     W Ornecie po raz kolejny odbył się Bal Wszystkich Świętych. Głównym organizatorem uroczystości dla najmłodszych była Parafia św. Jana Chrzciciela.
Pomagał również Urząd Miasta i wspólnota sióstr katarzynek z Ornety.
     W tym roku główną postacią balu była Matka Regina Protmann, w którą wcieliła się mała Zosia. Dokładnie hasło tegorocznego balu to:
"Błogosławiona Regina Protmann - założycielka sióstr św. Katarzyny.

Czytaj więcej
Zakończyła się kapituła generalna sióstr katarzynek

     We wrześniu odbyła się Munster/Niemcy nadzwyczajna kapituła generalna Zgromadzenia. Jej zadaniem było opracowanie na nowo Konstytucji i dostosowanie ich do zmian w prawie kanonicznym oraz do wymogów czasu. W domu prowincjalnym sióstr spotkało się 35 delegatek z tych stron świata, w których pracują katarzynki.

Czytaj więcej
Spotkanie u żródeł Zgromadzenia

    Ostatnie dni sierpnia były bardzo obfite w spotkania. Do Polski przyjechały siostry katarzynki z Brazylii, Togo, z Haiti, Filipin i z Litwy. Odwiedziły Braniewo oraz kilka innych miejscowości związanych z historią Zgromadzenia.

     Ważnym punktem spotkań były miejsca pracy i męczeńskiej śmierci sióstr katarzynek Służebnic Bożych. Całe Zgromadzenie czeka na ich beatyfikację.

Czytaj więcej
Nie jestem godna ...

   Świadectwo siostry po doświadczeniu jubileuszu zakonnego:

     Minął już ponad miesiąc od uroczystości Jubileuszu 25 lecia, który przeżywałam w tym roku. Na początku swoich przemyśleń i dzielenia się moimi doświadczeniami chciałam powrócić do historii jubileuszy w Kościele katolickim.

Czytaj więcej
Świętujemy jubileusze zakonne

     We wspólnocie zakonnej ważnymi wydarzeniami są jubileusze ślubów poszczególnych sióstr, ponieważ to przez śluby składane Bogu, każda siostra łączy się ze swoją rodziną zakonną.
W tym roku nasza prowincja obchodziła 50-lecie i 25 lecie profesji zakonnej swoich czterech sióstr. Uroczystość odbyła się 24 czerwca w klasztorze w Braniewie. Mszy świętej przewodniczył ks. Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej.

Czytaj więcej